Bently Nevada 3500/15AC 127610-01 Industrial Power Supply
Model:3500/15AC
Part Number:127610-01
Type:Power Supply
Operating Voltage:127 V AC
Operating Current:15 A
Power Output:1900 W
Efficiency Rating:98%
Input Frequency:47 Hz to 63 Hz
Output Frequency:50 Hz to 60 Hz
Operating Temperature Range:-40°C to +70°C
Humidity Range:5% to 95% RH (non-condensing)
Dimension (H x W x D):9.50 in x 0.96 in x 9.52 in