Yaskawa SGMGH-55A2A-YR13 Second-hand AC Servo Motor
Manufacturer:Yaskawa
Model:SGMGH-55A2A-YR13
Type:Second-Hand AC Servo Motor
Rated Power:55 kW
Voltage:AC 200 V
Current:5 A
Frequency Range:0 to 500 Hz
Control Method:Vector Control
Protection Rating:IP65
Weight:Approximately 15 kg
Dimensions:220 mm x 190 mm x 200 mm (L x W x H)